Detaylar ve Fiyatlar

KONUM

Projemiz Alacaatlı Park caddesi mevkiinde olup arsamız 3.150 m2’dir.

Arsamızın önünde 15.000 m2 yeşil alan yer almaktadır.

Girişler bodrum kattan yapılacak olup binamız her katta bir daire olmak üzere sekiz daire dokuz kattan oluşmaktadır.

Giriş katında çift kapalı, bir açık otopark ; bahçe, basket sahası, çocuk parkı, jeneratör odası yer almaktadır. Jeneratörümüz tüm daireleri tam güç beslemektedir.

Girişimizde Spor salonu ve Misafir bekleme alanı yer almakta dır. Ayrıca ortak depo, Kazan dairesi, Elektrik odası da bodrum kattadır.

Bahçede tam otomatik sulama ve Damla sulama sistemi yer almaktadır. Bahçeye Güvenlik kulübesini geçmeden girmek mümkün değildir. Bahçe Kamera sistemi ile izlenmekte olup, evden veya dışarıdan Kameraları izlemek mümkündür.

MİMARİ

Green Flat de sadece enerji kaybının en eza indirilmemiştir, aynı zamanda enerji kazanan, ısı üreten bir binadır. Kat yükseklikleri 3,40 metre, kapı yükseklikleri 2,40 metredir.

KAZANIMLAR

Kuzey cephesinde hiç pencere yoktur. Güneş sırası ile Oturma odası, Salon iç Bahçe, Mutfak ve Odaları dolaştıktan sonra Ebeveyn Yatak odasından batar.

Daireler 185 M2 nettir. Her katta yangın holü geçişe müsaade edecek şekilde dairenin deposu olarak kullanılabilir. Dairelerde biri Jaluzili ebeveyn Banyosu toplam iki adet banyo bulunmaktadır.

Dairemizde güneş görmeyen oda yoktur. İç bahçede camekan kapalı iken sera etkisi yaratarak içeride kalan havayı ısıtmaktadır, böylece burada ısıtılan hava Mutfak, Koridor ve Salona ısı vermektedir. Yazın ise Doğramalar kaydırıldığında tüm ev havalandırılarak Klima ihtiyacı olmadan serinletilmektedir.

İZOLASYONLAR

Temelde ve perdelerde, asansör çukurunda bohçalama su izolasyonu yapılmıştır. Ayrıca tüm teraslar, Banyolar, Çatı ve Otopark üzerinde de su izolasyonu yapılmıştır.

ISI VE SES İZOLASYON

Dış cephede 8 Cm. taş yünü Mantolama yapılmıştır. Kat yükseklikleri 3.40 M.dir. Döşeme sistemi 35 Cm. Köpük Asmolendir. Ayrıca zeminde rehau yerden ısıtma straforu,5 Cm. Şap ve Kaplama, 15 Cm. Asma tavan olmak üzere üst ve alt kat arasında 60 Cm.’lik çeşitli katmanlardan oluşan bir ISI-SES yalıtım sistemi vardır. Doğramalar ithal olup tüm doğramalar çift açılımlıdır.

COOL PLUS

Oldukça pahalı olan COOL-PLUS camlarımızın Isı kaybı katsayısı W=1,1 dür En büyük ısı camlardan kaybolur ve camlardan alınır. Piyasada kullanılan ısı camlarda Isı kaybı katsayısı W=2,7 dir. Yani ısı kaçağı kışın ve yazın iki katından fazladır. Bu sebeple yazın en kızgın güneşte klimaya ihtiyaç duymadan,, kışın en soğuk havada yüksek konfor ve ekonomi ile yaşamak mümkündür.

ISINMA TESİSAT SİSTEMİ

Isınma Merkezi sistem olup, dairelerde Kalorimetre vardır. Dairelerde yerden ısıtma sistemi vardır. Tüm odalar ve iç bahçede yerden ısıtma vardır. Her odada, iç bahçede, Salonda ısı ölçer anahtarlar ile manuel ayarlanabilir veya evden, iş yerinden internet üzerinden ısıyı açıp kapatabilirsiniz. Sıcak su merkezi olup 3 borulu sistem kullanılmıştır. Tüm sıcak su boruları İzole edilmiştir. 3 borulu sistem sıcak suyu açtığınızda sıcak suyun hazır olması yeni sıcak su gelinceye kadar boşa su ve zaman harcamamaktır. Armatürler Grohe, ısı sabitlemeli duş bataryalarıdır, duşakabinler HÜPPE’ dir.

ASANSÖR

.Asansör panoramik yüksek hızlı, sedye asansördür.

ELEKTRİK

Aydınlatma ve her odadaki ısıyı kontrol edebileceğimiz akıllı ev sistemi bulunmaktadır. Ayrıca her dairenin kat holünde bir adet hareket sensörlü kamera yer almaktadır. Hareket algıladığında tanımlı bir Cep telefonuna SMS göndermektedir. Kişi Cep telefonu ile daire girişini izleyebilmektedir. Ayrıca bahçe kameraları da izlenebilmektedir. Tüm lambalarımız, Bahçe aydınlatmalar dahil LED’dir. Çok az enerji harcamaktadır. Örneğin tüm bahçe aydınlatmalarımızda 17 adet 8Watt LED kullanılmıştır. Bu da iki adet ampulden daha az enerji harcamaktadır. Halojen Free ( Zehirli gaz çıkarmayan), Ateşin ilerlemediği yangın iletmez kablolar kullanılmıştır. Anahtar ve prizler Bitticino (İtalyan) marka doğal metal akıllı sistemle uyumludur. Her odada Data ve TV prizi var. Ayrıca her odada bulunan TV kablosu çatıdaki panoya gitmektedir. Normalde TV panosundan 1 veya 2 kablo daire girişine gelir bu da yapılan eklerden dolayı görüntü kalitesini düşürür. Ayrıca çekilen kablonun özelliği sayesinde ileride hiçbir değişiklik yapmadan IP TV seyredebilirsiniz.

YANGIN SİSTEMİ

Avrupa ve Amerika normlarına göre yapılmıştır.